Setkání s redakcí časopisu NaCestu a dalšími hosty

5. září 2020 se v rámci 5. ročníku turistického poznávacího pochodu Jarní putování se sv. Jakubem uskutečnilo 1. setkání předplatitelů a příznivců časopisu NaCestu s jeho redakcí.

Do Hlízova přijeli besedovat: Svatava a Vít Pátkovi, Dagmar Šumberová, Jaroslav Vála, Břetislav Koč, Vladimír Havlíček a Roman Šulc.

Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat s novináři, kteří získávají za svou práci pravidelně významná ocenění.

Představujeme čtyři z nich:

Svatava Pátková, šéfredaktorka časopisu NaCestu, je nositelkou nejvyšších ocenění z novinářské soutěže PRIX NON PEREANT v roce 2017.

Jaroslav Vála získal v roce 2020 první cenu v kategorii publicistika za objevné příspěvky do časopisu NaCestu při XXIII. ročníku novinářské soutěže Média na pomoc památkám, kterou spolupořádá spolek PRO BOHEMIA a Syndikát novinářů ČR. 

Roman Šulc je tvůrce a správce úspěšného zpravodajského webu CESTY A PAMÁTKY.

Vladimír Havlíček vyhrál několik fotografických soutěží. V oblasti autorské tvorby byl oceněn za povídku v literární soutěži „Miniliterka“. Za svůj největší úspěch považuje cenu poroty v literární soutěži pořádané „Literárním klubem Dr. Nadi Benešové“. Téma si vybral nikterak lehké, popsal období holocaustu z pohledu dětských obětí. 

Jarní putování se sv. Jakubem a setkání s novináři časopisu NaCestu propagovalo Rádio Blaník v pořadu Na cestách s Blaníkem a Miroslavem Táborským. Epizody o Starém Kolíně, Šífovce, Kaňku, Kutné Hoře, Nových Dvorech a Svaté Kateřině si můžete pustit z archivu. Najdete je 14.7. a v týdnu od 31.8. do 4.9. 2020 zde. Všechny reportáže vycházejí z článků, které byly uveřejněny v časopisu NaCestu, který zastřešuje Vlastivědný ústav, z.ú. První číslo vyšlo v lednu 2017 a od té doby každý měsíc informuje čtenáře „o tom, co je v naší zemi k vidění hezkého a zároveň nového či zajímavého“…

Společnost novinářů obohatil i Mojmír Ježek, dlouholetý organizátor poznávacích turistických pochodů Okolo Bohdanče a Ze Zbraslavic nejen do Zruče, který poskytl Hlízovskému unikátnímu spolku v začátcích cenné rady pro organizaci Jarního putování.

Odpoledne se k setkání připojil Zdeněk Pavel František Benedikt Bohdanecký, jehož rod založil tvrz v Malešově a patří mezi nejstarší šlechtické rody v Čechách. Podrobnosti si můžete prostudovat zde: BOHDANETZKY VON HOTTKOW