Historické fotografie Hlízova a srovnání s podobou zobrazených míst v roce 2018

Ve fotogalerii 37 historických snímků Hlízova můžete srovnat zobrazené části obce s podobou v roce 2018 tak, jak je pořídili Pavel Rak a Jiří Šimek.

Snímky fotodvojic Hlízova jsme vystavovali v kulturním domě v Hlízově v roce 2018 při Martinském setkání a v roce 2019 v rámci turistického pochodu Jarní putování se sv. Jakubem. Část fotografií byla vybrána jako součást expozice na plotech domů členů spolku.

Výběr vychází ze souboru několika tisíc historických fotografií, které získal spolek z rodinných archivů pana Veselského (1 200 fotografií) a dalších občanů Hlízova. Archiv historických fotografií spolku shromáždil a spravuje Pavel Rak. Více o počátcích uvedeného projektu a nabídce služeb pro veřejnost si můžete přečíst v tomto příspěvku z r. 2016 zde.