Hlízov včera a dnes

Vážení spoluobčané,

našemu spolku se podařilo v lednu získat od pana Veselského soubor cca 1200 fotografií zachycující historii a zajímavé akce konané v naší obci,  převážně z období 50.-70. let 20. století.

Chtěli bychom se s Vámi o tyto unikátní fotografie podělit formou veřejných prezentací v kulturním domě prostřednictvím videoprojekce spojené s výkladem.

Naším cílem je získat co nejucelenější soubor fotek, a proto bychom Vás chtěli POŽÁDAT o spolupráci.

Máte-li doma fotografie zachycující zajímavé události dob minulých, popř. zajímavá místa naší obce, neváhejte a podělte se o ně s ostatními. Vaše fotografie bychom si zapůjčili, převedli do digitální podoby, neporušené vrátili a použili v rámci prezentace. Nejvíce nám chybí fotografie

ze 70. – 90. let minulého století, ale samozřejmě uvítáme jakékoliv Vaše tematické snímky z každého období. Jsme schopni zpracovat jak vyvolané snímky, tak i negativy a diapozitivy.

Jestliže Vás naše nabídka oslovila, kontaktujte nás prosím do 31. března 2016, poté začneme snímky zpracovávat a chystat finální podobu projektu.

Zároveň Vám tímto NABÍZÍME i digitalizaci Vašich snímků.

Termín promítání pro veřejnost bude upřesněn a bude se odvíjet od počtu získaných fotografií a Vašich ohlasů.

Jestliže Vás naše myšlenka zaujala a chcete se aktivně zapojit, máte jakýkoliv dotaz, popř. chcete využít naší nabídky na digitalizaci Vašich fotek, neváhejte nás kontaktovat na info@hlizovskyspolek.cz, nebo přímo na  tel. čísle 770 638 845, kde s Vámi Pavel Rak, koordinátor této akce za náš spolek, dohodne veškeré podrobnosti.

Více informací a ukázky již získaných fotografií najdete zároveň i na našem webu www.hlizovskyspolek.cz

kde Vás budeme i průběžně informovat o průběhu celého projektu.

Děkujeme předem za projevený zájem a těšíme se na spolupráci s Vámi.

Mgr.Jitka Šimková, Mgr.Lada Lisá, Pavel Rak