Další kroky v projektu Zdravé stromy pro zítřek

20. října 2015 přijeli do obce Hlízov odborníci z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně a posoudili zdravotní stav Lípy malolisté. Ze zjištěných informací vypracují posudek, který dostane náš spolek k dispozici. Dozvěděli jsme se, že do projektu Zdravé stromy pro zítřek je v letošním roce přihlášeno 47 žádostí, z toho 14 stromů bude vybráno a zdarma ošetřeno podle návrhu z Mendelovy univerzity.

Podle  průměru kmenu lípy bylo stáří stromu odhadnuto na 100 let. Posuzovatelé zdravotního stavu lípy podpořili naši snahu zařadit uvedený strom mezi památné stromy.

Nemáte někdo přesnější informace, nebo třeba i staré fotografie, ze kterých bychom mohli získat více poznatků?  Pište prosím přímo do komentářů, případně na info@hlizovskyspolek.cz. Děkujeme.

One thought on “Další kroky v projektu Zdravé stromy pro zítřek”

1. Dobrý den, ptala jsem se maminky, zda o tomto stromu něco ví a maminka říkala, že když ji bylo 16 let, chodila tam do místního pohostinství, které tam v tu dobu stálo na zábavy. V té době, už byl strom prý hodně vzrostlý a jelikož je mamince 83 let, říká že tomu stromu bude určitě 100 let. Podotýkám, že jsem vůbec neřekla co se tu píše. Jinak to prý nebyl jediný strom, který tam byl ale bohužel je někdo skácel.

Comments are closed.