Požehnání spolku 18.10.2015

Nově vzniklému spolku v neděli požehnal farář Pavel Tobek

Představitel Římskokatolické farnosti Kutná Hora Sedlec v neděli požehnal činnosti nově vzniklému Hlízovskému unikátnímu spolku. Stalo se tak v rámci slavnostní nedělní bohoslužby věnované výročí posvěcení kostela.

Farář sedlecké katedrály Pavel Tobek v závěru slavnostní bohoslužby pronesl k Hlízovskému unikátnímu spolku milá slova, přítomným připomněl hlavní účel a cíle, následně požehnal a popřál síly ve snaze ochrany životního prostředí, rozvoje kulturního a přírodního dědictví, spolu se zviditelňováním historického odkazů předků v katastru obce Hlízov.

„Jsem velmi ráda, že pan farář vyslechl naši prosbu a požehnal spolku, který jsme nedávno založili a za patrona jsme si zvolili svatého Jakuba. Jednou z našich prvních společných aktivit bude mše svatá za zemřelé, kterou bude sloužit P. Tobek v sobotu 7. listopadu od 10 hodin ve hřbitovní kapli v Hlízově,” shrnula Jitka Šimková, předsedkyně spolku.