Uklízeli jsme kolem Hlízova

V sobotu 2.4.2022 se sešlo v Hlízově 22 dobrovolníků a ve třech skupinách uklidili cesty a břehy řeky Klejnárky od Hlízova ke Starému Kolínu a louku, kterou Hlízovský unikátní spolek oživil pro veřejnost díky grantu Nadace Via v programu Živá komunita.

Uklízení předcházelo již pošesté Jarnímu putování se sv. Jakubem, aby se turisté, kteří se sjedou do Hlízova z celé republiky, nelekli nepořádku u cest, kterými budou procházet. Počasí nám přálo. Sice byly jen 2 stupně, ale nepršelo ani nesněžilo.

Po úklidu se děti i dospělí sešli na zahradě u L. Lisé, kde si opekli špekáčky a poseděli u ohýnku.

Ke společnému uklízení se přidáme určitě i příští rok. Určitě bude ještě co uklízet, i když letos nebylo u řeky a cest tolik odpadků jako v minulých letech 🙂

Děkujeme všem, kdo se s námi k úklidu přidali, organizátorům z Ukliďme Česko za úklidové pomůcky a obci Starý Kolín za převzetí odpadků do sběrného dvora 🙂