Uklízeli jsme kolem Hlízova s Ukliďme Česko

27. a 28.  března členové Hlízovského unikátního spolku s dalšími dobrovolníky v celkovém počtu 13 dětí a 14 dospělých uklidili odpadky kolem Malého Hlízova, Šífovky, levého břehu řeky Klejnárky od mostu až k mlýnu v Malém Hlízově a dále na hranici okresu ke Starému Kolínu, u požární nádrže, les v Kačinách…

Pátým rokem se tak připojili k projektu Ukliďme Česko. Jako součást doprovodného programu v roce 2017 vyrobili členové Hlízovského unikátního spolku s dětmi a jejich rodiči z obce velikonoční dekoraci, kterou i v letošním roce ozdobili parčík v břízkách před bývalou školou. 

Letos stejně jako v minulém roce probíhalo uklízení individuálně v rodinných skupinách. Zájemci si vyzvedli igelitové pytle na odpadky na několika místech u „pytlomatů“, jejichž princip vymysleli pořadatelé projektu Ukliďme Česko.

Celkem se podařilo sesbírat  170 kg především starých plastů. Kdo je u cest a u řeky odhodil a proč? To už se nedozvíme. Všechny odpadky přijal sběrný dvůr ve Starém Kolíně. Potěšitelné je, že jsme na úklidových místech nikdo neobjevil žádnou pneumatiku. Ty v minulých čtyřech letech při úklidu převažovaly.

Bohužel se nemohly skupinky dobrovolníků po práci sejít, opéci si špekáčky, popovídat si. Snad se situace s pandemií coronaviru do příštího roku uklidní a vše si vynahradíme. Třeba už nebude co uklízet a příroda nás přijme jen na procházku. 

Všem, kdo se na jarním úklidu veřejného prostoru kolem Hlízova podílel,  Hlízovský unikátní spolek děkuje 🙂