Uklízeli jsme Česko, doprovázel nás redaktor Českého rozhlasu

V sobotu 6.4.2019 se sešlo v Hlízově 19 dobrovolníků a uklidili cesty a břehy řeky Klejnárky od Mladého Hlízova ke Starému Kolínu a louku, kterou Hlízovský unikátní spolek oživuje pro veřejnost díky grantu Nadace Via v programu Živá komunita. Po celé dopoledne nás doprovázel redaktor Českého rozhlasu Michal Trnka. Rozhovory s dětmi i dospělými o průběhu úklidu doplní program Radiožurnálu a regionálního vysílání v několika vstupech během tohoto víkendu. Uklízení předcházelo již potřetí Jarnímu putování se sv. Jakubem, aby se turisté, kteří se sjedou do Hlízova z celé republiky, nelekli nepořádku u cest, kterými budou procházet. Počasí nám přálo. Celé dopoledne sluníčko příjemně hřálo. Po úklidu jsme se vydali do Starého Kolína, kde jsme si opekli špekáčky s dalšími skupinami dobrovolníků a poseděli u ohýnku. Ke společnému uklízení se přidáme určitě i příští rok.

Během tří hodin jsme sesbírali cca 248 kg odpadků. Z tohoto množství se nám podařilo vytřídit přibližně 128 kg: 60 kg cihel, 20 kg dalšího stavebního materiálu, 35 kg železa, 3 kg skla a 3 pneumatiky.

Za zajištění odvozu pytlů s odpadem do sběrného dvora děkujeme starostovi Starého Kolína panu Luboši Železnému.

Přírodě se ulevilo, doufejme, že pořádek vydrží hodně dlouho 🙂

Zde najdete reportáž Českého rozhlasu.

One thought on “Uklízeli jsme Česko, doprovázel nás redaktor Českého rozhlasu”

Comments are closed.