Setkání rodáků a přátel Hlízova – prezentace spolku

Náš spolek v rámci programu vystoupí 6.10.2018 v kulturním domě Hlízov se svým projektem „promítání historických fotografií“. Cca 45minutové pásmo zachycuje ve fotografiích kulturní život naší obce v období 30. – 90. let minulého století. Bohužel nám ze strany pořadatele akce bylo umožněno z časových důvodů prezentovat pouze zkrácené cca 30minutové pásmo. Promítání začne cca po 16. hodině.

Celý projekt budete moci zhlédnout již 11.11.2018, kde Vám představíme i projekt „Proměny Hlízova?!“, ve kterém zhlédnete podobu a proměnu vybraných míst naší obce na fotografiích. O podrobnostech akce Vás budeme včas informovat, ukázku předkládáme.

2 thoughts on “Setkání rodáků a přátel Hlízova – prezentace spolku”

1. Porovnání současnosti s historií je vždy zajímavé,mnohdy poučné. K těmto fotografiím bych ještě doplnil rok fotografie,popř. jména lidiček.
    Pokud se jedná o historický snímek dvou žen, jsou to Marie Chybová a Emilie Veselská,vracející se v horkém létě z pole JZD a často se pracující po práci stavovali na jedno pivko v hospodě u Pospíšilů.Psal se rok 1961-62. A u pořizování tohoto snímku mým otcem jsem byl.
    U druhé historické fotografie rok pořízení neznám. Ale je to už po druhé instalaci elektrického vedení v obci a po vydláždění silnice kamennými kostkami. Je tam krásně vidět na levé straně otevřený obchod u Šulitků(dnes dům p.Radoměřský) a již neexistující otevřený obchod pana Pošíka. Z elektrického vedení na domě (pravá strana-Kedrštovi) je krásně vidět,(ve srovnání se současností), že ty nástřešáky jsou původní. Vzpomínám si, že elektrifikace I. i II. je v kronice zminována, jen tento zápis momentálně nemohu najít.
    Kéž by se podařilo víc takových srovnávacích fotografií připravit k prohlídce.
    Teprve odstup času zhodnocuje takovéto srovnávací fotografie.
    Petr Veselský

2. Dobrý den,
    zde na webu je pouze ukázka fotografií, které byly v projektu použity, celkem se jedná o cca 40 snímků. Z 90% jsou to fotografie, které jste spolku poskytl, za což Vám i nyní veřejně děkujeme. Ve finálním projektu jsme doplnili i roky pořízení fotografií, resp. většinou desetiletí, ve kterém byly fotografie pořízeny. Nejlepší snímky budou vystaveny na plotech členů spolku, kompletní projekt vystavíme poprvé právě 11.11.2018.
    Spíše nás mrzí, že se příchozím rodákům nepromítne kompletní 45-minutové pásmo historických fotografií, ale nevadí, projekt je hotov a svoji cestu k zájemcům – divákům si najde.

Comments are closed.