Vážení zájemci o historii, přírodu, turistiku, cykloturistiku, Kutnohorsko…,

vlastním nákladem jsme vydali novou knihu formátu A4 s počtem 135 stran

s názvem

S Kutnou Horou za zády

Po cestách Jarního putování se sv. Jakubem

Autoři: Jitka Šimková a Pavel Rak

Vydal Hlízovský unikátní spolek v Hlízově v říjnu 2021 díky finanční podpoře Města Kutné Hory v počtu 300 kusů.

Jedná se o populárně naučnou publikaci, která představuje méně známá místa v Kutné Hoře a okolí spojující od roku 2016 trasy poznávacího turistického pochodu/cyklovýletu Jarní putování se sv. Jakubem, pořádaného Hlízovským unikátním spolkem a dalšími organizacemi a jednotlivci.

Uvedené objekty nejsou popisovány detailně. Rozsah knihy to neumožňuje. U každého místa jsou vybrány nejdůležitější a nejzajímavější informace. Text doprovází více než 300 barevných nebo černobílých fotografií a 10 map. Na obsahu některých kapitol se podíleli i další autoři.

Kromě historie obcí, kostelů, kaplí, tvrzí, pomníků a památných stromů najdete v každé kapitole medailonky lidí, kteří na Kutnohorsku věnují svůj volný čas často dobrovolnické práci, aby okrášlili místa, kde žijí, a představili turistům Jarního putování odkaz předků, který dále rozvíjejí.

Zároveň autoři přibližují knižně dosud nepublikované dějiny Hlízova, obce, odkud turisté při Jarním putování startují a kam se také vracejí do cíle.

Kniha je v prodeji za 249,- Kč od 19. října 2021 při akcích Hlízovského unikátního spolku. Domluvit koupi knihy lze na info@hlizovskyspolek.cz

One thought on “V prodeji je naše kniha S Kutnou Horou za zády – Po cestách Jarního putování se sv. Jakubem”

Comments are closed.