Představujeme spolupořadatele 5. ročníku Jarního putování se sv. Jakubem 5.9.2020

Účast na Jarním putování se sv. Jakubem nám přislíbili všichni spolupořadatelé Hlízovského unikátního z předchozích let:

Obecní úřad Nové Dvory, KČT Praha Karlov oddíl Turban, Starokolínský okrašlovací spolek, spolky Kaňkovské sedlo, Malíňačky, Denemark, J. Dušková z Městské knihovny Kutná Hora, Gask Kutná Hora, VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, Nadačním fond Mikuláše Daczického z Heslova, zámek Kačina, Římskokatolická farnost Sedlec, Kutná Hora a Kolín, Baštecký pivovar Starý Kolín, MgA. V. Samohrdová, Mgr. K. Sosnovcová, L. Čvančara a J. Jungwirth ze Svaté Kateřiny,  H. Jebavá ze Svatého Mikuláše a Bc. M. Starý…

Novinkou 5. ročníku 5. září 2020 je start dvou pěších tras z Malešova (ostatní mají start v Hlízově), kde se Vám představí poprvé na Jarním putování spolek Muzeum Malešov z.s. Výsledkem práce několika nadšených malešovských občanů je originální interaktivní muzeum otevřené v roce 2018. A spolu s dalšími objekty zatraktivní putování poutníků, kteří nám snad zůstanou věrní nebo náš pochod příští rok nově objeví. Neméně zajímavá budou pro turisty setkání s lidmi, kteří se o rozvoj kultury Malešova zasloužili. Konkrétní aktivity společně připravujeme. Ale určitě se máte na co těšit.

V pátek 21. června 2019 v malešovském muzeu nás potěšila vernisáž pečlivě připravené výstavy historických fotografií a dokumentů z obce Stará Lhota (vesnice zatopené vodou při budování přehrady Vrchlice), které jsou výstupem celoroční práce vlastivědného kroužku žáků 9. třídy ZŠ Malešov vedeného paní učitelkou Martinou Kamenářovou.

Další, s kým jsme se setkali, byl pan Jan Herel, jehož novou knihu o dějinách malešovského panství pokřtil pivem ze sousedního přátelského pivovaru sám Maleš, středověký zakladatel obce 🙂 Určitě si ji budete moci zakoupit i při Jarním putování. A ochutnat i pivo v přátelském pivovaru

Otevřený pro vás bude výjimečně i kostel sv. Václava. Prohlédnete si i další zajímavosti městyse Malešov.