Pozvánka s propozicemi na Jarní putování 20. května 2023, program a trasy

Údaje budou v případě změn aktualizovány. Poslední aktualizace proběhla 17.5. 2023.

Od organizátorů seriálu 12 celorepublikových pochodů „Putování za Santinim“, pořádaných ke 300. výročí úmrtí význačného barokního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela jsme přijali nabídku na zařazení našeho pochodu do této série, a proto má letošní ročník Jarního putování se sv. Jakubem podtitul Za Santinim.

Start všech tras 7, 13, 20 a 32 km bude v Hlízově, cíl v Kutné Hoře Sedlci před katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele.

Program na trasách, v cíli a společné trasy připravil a jejich start v kulturním domě v Hlízově zajišťuje Hlízovský unikátní spolek. Na startu po zaplacení startovného účastníci obdrží mapu trasy se slovním popisem, absolventskou vizitku Jarního putování se sv. Jakubem a účastnický list. V cíli si budou moci účastníci pochodu Jarní putování se sv. Jakubem od pořadatelů pochodu Putování za Santinim zakoupit absolventskou vizitku a zároveň obdrží účastnický list pochodu.

K dispozici bude i příležitostné pochodové razítko, výroční razítka, speciální textové razítko IVV. Dále bude možnost zakoupit si odznak pochodu z limitované edice Santini 2023 a další suvenýry. Programy v cíli budou pro účastníky pochodu za dobrovolné vstupné po předložení účastnického listu.

Nové obohacení programu v Sedlci – vstup do konventu kláštera vlevo od katedrály:

Díky vstřícnosti majitele objektu firmy Philip Morris bude 20.5. mimořádně otevřen pro účastníky našeho pochodu prostor konventu bývalého cisterciáckého kláštera s unikátní výzdobou refektáře kláštera a dalších prostor: od 11:15 do 13:00 hodin

 Prohlídky v délce 45 minut s průvodcem pro skupiny po 25 osobách zdarma: v 11:30, v 11:45, ve 12:15

Účast na prohlídkách s průvodcem je možná pouze po předložení vstupenky, kterou zájemci získají zdarma na startu v Hlízově nebo v cíli v Sedlci před katedrálou.

 Pokud si chcete zarezervovat určitý termín prohlídky, napište objednávku na:  info@hlizovskyspolek.cz

Každý účastník prohlídky musí dodržovat pokyny ostrahy objektu.

        Koncert sopranistky Jany Veberové a mše svatá jsou přístupné pro širokou veřejnost

       a nejsou tedy omezené účastí na pochodu.

          

 

Popisy všech tras pochodu Jarní putování se sv. Jakubem„:  podrobný popis trasy obdržíte na startu pochodu

Mapy tras 7, 13, 20 a 32 km: 

– 7 km – https://mapy.cz/s/rapodevepa

– 13 km – https://mapy.cz/s/lofefagebu

– 20 km – https://mapy.cz/s/mezefoladu

– 32 km – https://mapy.cz/s/hovahakeno

 

Detailní mapy s vyznačením kontrol, aktivit a zajímavostí

Legenda:
A – aktivita, kterou připravili spolky nebo jednotlivci pro účastníky
K – kontrolní místo, kde účastníci získají razítko do mapy
Z – zajímavosti (např. otevřený kostel, přírodní památka, …)

 

 

 

 

Více informací o historii Santiniho staveb v Sedlci najdete zde.

Nová absolventská vizitka pro prvních 600 zaregistrovaných turistů:

 

 

3 thoughts on “Pozvánka s propozicemi na Jarní putování 20. května 2023, program a trasy”

 1. Milí organizátoři tradičního pochodu, velmi mne potěšila pozvánka a překvapil mne bohatý program spojený s pochodem. Mám jen technický problém. Do Hlízova vždy přijedu autem a z Hlízova, cíle všech minulých pochodů, také autem odjedu. Nedovedu si dost dobře představit, že bych se po ukončení pochodu a využití nabídky bohatého doprovodného programu z Kutné Hory do Hlízova pešky vrátila pro auto. S pozdravem Ludmila Nováková

 2. Dobrý den,
  letošní ročník je tematicky zaměřen k výročí 300 let od úmrtí architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela. Protože jsme v Kutné Hoře Sedlci, v místě Santiniho staveb, připravili pro turisty bohatý program, rozhodli jsme se tentokrát umístit cíl pochodu tam, aby si turisté mohli v klidu program užít.
  V podstatě máte 3 možnosti:
  1. Stejně jako v případě minulých ročníků dojít do Hlízova pěšky (od katedrály je to 3,5 km).
  2. Dojet do Hlízova autem, jak jste zvyklá a po skončení pochodu se pro něj vrátit vlakem z Kutné Hory hlavního nádraží. Do Hlízova je to jedna zastávka.
  3. Dojet autem do Sedlce a na místo startu v Hlízově se dopravit vlakem.

  Doufáme, že vás „komplikace“ s tím, že cíl není v Hlízově neodradí od účasti na pochodu. Těšíme se na setkání s Vámi i letos.

  S přáním krásných jarních dnů organizátoři

 3. Mně se naopak líbí, že se nemusím vracet zpět do Hlízova, což mě jinak limituje v ujitých kilometrech. Radši chodím od někud někam než tam a zpět. Jezdím z Prahy vlakem, ale chápu, že ne každý má ucházející spojení.
  Těším se na sobotu!

  Jana

Comments are closed.