Kulisy s námi maloval i Jan Žižka

Páteční deštěm uplakané odpoledne jsme si v kulturním domě užili. Namalovali jsme společně pro spolek Kaňkovské sedlo sérii kulis, které sehrají významnou roli 18. června při rekonstrukci dobývání sedleckého kláštera husitským vojskem. Naše výzva oslovila děti i dospělé.

Obrysy husitských zbraní a vozů předkreslovala několik týdnů doma rodina Lisých. Během odpoledne se rozzářily motivy nejrůznějšími barvami.

Největším překvapením, které pro nás připravili členové spolku Kaňkovské sedlo, byl příjezd Jana Žižky na koni. Podívejte se na fotografie, které přibližují průběh celého příjemně stráveného tvůrčího odpoledne.

Dětem se husitská tematika zalíbila natolik, že brzy podnikneme společný výlet ke zřícenině hradu Sion a projdeme si tam i novou naučnou stezku. Termín brzy upřesníme a každý, kdo se k nám přidá, bude vítán. 🙂

Děkujeme obecnímu úřadu za bezplatné zapůjčení sálu kulturního domu.