Statistiky a fotogalerie Jarního putování se sv. Jakubem 20.5.2023

Děkujeme všem turistům, kteří se zúčastnili 20. května 2023 našeho 8. ročníku Jarního putování. Bez vás by naše snažení nemělo smysl 🙂 

Z Hlízova do Kutné Hory Sedlce se vydalo za Santinim putovat 638 turistů, což je rekordní účast. Na programu na trasách i v cíli se podílelo 20 pořadatelů.

Turisté mohli absolvovat 4 výtvarné dílny, prohlédnout si budovu bývalé školy na Kaňku, kostel sv. Vavřince na Kaňku, v Sedlci hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí, katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a areál konventu bývalého cisterciáckého kláštera.  Všechny objekty byly oživeny unikátními prohlídkovými okruhy.

Před katedrálou v Sedlci se mohli turisté zaregistrovat k Putování za Santinim, jehož duší (i realizátorem tohoto celoročního celorepublikového projektu) je pan Martin Pluhař. Děkujeme mu za to, že Jarní putování mohlo být součástí této akce. Všechny informace o „Santinim 2023“ najdete zde.

Vyvrcholením programu byl koncert Pocta Santinimu v podání sopranistky Jany Veberové. 

Den věnovaný pozoruhodnému baroknímu architektovi Janu Blažejovi Santinimu Aichlovi uzavřela v 18 hodin mše svatá, kterou celebroval páter Pavel Tobek.

 

Děkujeme všem spolupořadatelům za perfektně připravený program 🙂

Odkaz na článek a fotogalerii v Kutnohorských listech od našeho spolupracovníka pana Vladimíra Havlíčka najdete zde.

Akce se mohla uskutečnit díky:

finanční podpoře města Kutné Hory,

bezplatnému zpřístupnění Santiniho staveb v majetku Římskokatolické farnosti Kutná Hora Sedlec a firmy Philip Morris ČR a.s,

bezplatnému pronájmu kulturního domu obcí Hlízov.